Adventní Řím, Neapol a světelná show v Salernu

od 5 850 Kč
Destinace
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Udělejte si radost už před Vánoci a vyjeďte s námi do Itálie, která zrovna nepatří k zemím, které by turisté navštěvovali kvůli adventním trhům, ale my vám ukážeme, že i zde se skrývá mnoho předvánočních tajemství. Překrásné trhy si užijete v Římě na Piazza Navona. Prohlédnete si překrásný zámek v Casertě, který bývá přirovnáván k francouzskému ...

Popis

Udělejte si radost už před Vánoci a vyjeďte s námi do Itálie, která zrovna nepatří k zemím, které by turisté navštěvovali kvůli adventním trhům, ale my vám ukážeme, že i zde se skrývá mnoho předvánočních tajemství. Překrásné trhy si užijete v Římě na Piazza Navona. Prohlédnete si překrásný zámek v Casertě, který bývá přirovnáván k francouzskému Versailles. V Salernu zažijete nezapomenutelnou atmosféru světelného festivalu, který vás ponoří do krásy Středozemního moře a při pohledu na krásně nasvícené monumenty se vám zatají dech. Jelikož právě Itálie byla zemí, která začala před Vánoci stavět betlémy, nesmíte si v Neapoli nechat ujít procházku ulicí betlémů, kde si můžete udělat radost a zakoupit celé sety nebo jednotlivé figurky od zvířat až po politiky. Udělejte si radost už před Vánoci a vyjeďte

Program

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den: Příjezd do Říma, prohlídka města, během níž uvidíte například Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Benátské náměstí s památníkem Victora Emanuela II, Panteon, Fontánu di Trevi Španělské náměstí, a Piazza Navona, kde se konají adventní trhy. Následovat bude individuální volno. V podvečer odjezd na ubytování.

3. den: Po snídani návštěva Královského paláce v Casertě, jehož vzorem byl zámek ve Versailles a v Postupimi. Odpoledne odjezd do Salerna, prohlídka města, večer účast na světelném festivalu. Odjezd na ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do Neapole, kde si prohlédnete nejvýznamnější místní památky, kterými jsou například Bazilika svatého Františka z Pauly, Castel Nuovo, bývalý královský palác, kostel San Domenico Maggiore, divadlo Teatro di San Carlo, nákupní galerii Umberta I. a chybět nesmí návštěva ulice betlémů. Večer odjezd do ČR

5. den: Návrat v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

 • Autobusovou dopravu
 • Ubytování se snídaní
 • Služby průvodce (výklad v autobuse, omezený ve městě)

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do objektů
 • MHD cca 5 euro
 • Pobytovou taxu 4 eura
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj
 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 49,- Kč / den
Doporučené kapesné 100€/ osoba - pobyt

Nástup / Výstup

PRAHA - 14:00 HOD (NÁSTUPNÍ MÍST BUDE UPŘESNĚNO)
BEROUN - 15:00 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 15:45 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 16:45 ČERPACÍ STANICE MOL, SVATÁ KATEŘINA

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přeodbavena na nejbližší nástupní místo.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.