Odjezdová místa

Popis

Hned 3 řecké ostrovy a další 3 přístavy navštívíte během této krásné týdenní plavby Jaderským a Jónským mořem. Obdivovat můžete památky jižní Itálie, malebný Mykonos, sopečné útesy ostrova Santorini i unikátní Benátky. Milovníci koupání si přijdou na své v Katakolonu či Kefalonii.

Díky přítomnosti českého delegáta získáte jazykové zázemí a pomoc v praktických záležitostech při pobytu na lodi. Při nalodění vám bude delegát nápomocen s úvodními formalitami. Přeloží palubní noviny, které poskytují důležité informace týkající se pobytu na lodi či v přístavech a upozorňují na možné aktivity v průběhu plavby. Při večerním stolování vám bude delegát nápomocen s překladem jídelního lístku, poradí s výběrem fakultativního výletu a v rámci svých možností zabezpečí vše potřebné k tomu, abyste na lodi strávili příjemnou dovolenou. Český delegát pořádá informační schůzky a bude k zastižení na telefonu pro případ urgentních záležitostí.

Plovoucí resort Costa Luminosa pro necelých 3 tisíce cestujících je lodí moderního designu a prvotřídních služeb. Za zábavou je možné se vydat například do 4D kina, na simulátor Formule 1, do divadla s jedinečnou laserovou show nebo do některého z 11 barů či salonků. Sportovci mohou vyzkoušet golfový simulátor se 37 jamkami a trávníkovým povrchem, venkovní minigolf či dráhy pro jogging a in-line bruslení.

Výjimečná AKCE: sleva 2 500 Kč
Podmínky:
- sleva NENÍ V PUBLIKOVANÉ CENĚ NA WEBU ZAHRNUTA
- sleva BUDE ODEČTENA při závazné rezervaci v termínu od 16. 4. do 30. 4. 2018
- vztahuje se na kajuty cenové kategorie Basic i Comfort
- sleva platí i pro vícečetné kajuty do max. výše 2.500 Kč za kajutu
- nevztahuje se na plavby s delegátem

Termíny zájezdů platných pro tuto akci: vyplutí každou sobotu od 1. 6. do 14. 9. 2018

Akce PALUBNÍ KREDIT
Pokud si objednáte plavbu lodí Costa Luminosa se sobotním vyplutím z Benátek do 9.5.2018, získáte další slevu ve formě palubního kreditu ve výši 100 EUR za osobu.

Podmínky:
- platí pro odjezdy busu/vyplutí lodi v termínech od 29. 6. do 14. 9. 2018
- platí pro rezervace kajut cenového typu COMFORT – s nápojovým balíčkem k obědu a večeři nebo all inclusive
- palubní kredit ve výši 100 EUR/os bude připsán k vašemu palubnímu účtu
- kredit lze využít pro útratu na palubě lodi: za nápoje, služby, zboží
- nevyčerpaná částka je nevratná a propadá

Plavba s dopravou a českým delegátem
Plavbu na lodi Costa Luminosa si může užít ve dvou termínech se službami českého delegáta který vám pomůže s orientací na lodi, palubním účtem a poradí, kam se vydat na výlet.

Termíny:
22. 6. 2018 - poslední kajuta s oknem, cena 28 290 Kč / os.
7. 9. 2018 - cena od 26 900 Kč/ os.


Konání zájezdu je podmíněné minimální účastí 10 osob. 
Ceny jsou pohyblivé a zobrazená cena se může kdykoliv změnit. Aktuální cena bude potvrzena při rezervaci.

Doprava

Luxusní autobusy zejména značky Setra, Man a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
Technický průvodce v autobuse
LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
Zabezpečený zavazadlový prostor
Káva, studené i teplé nápoje během cesty
Striktně nekuřácké prostředí
Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem
 
Autobusy a minibusy jsou vybaveny nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou na palubě autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.

Odjezdy autobusu z Prahy a dalších svozových míst v ČR.

Program

1. den: Odjezd z ČR do Benátek Mestre v odpoledních a večerních hodinách.
2. den: Benátky (Itálie) - odplutí v 18:00
3. den: Bari (Itálie) - připlutí v 14:00, odplutí v 20:00
4. den: Argostoli / Kefalonie (Řecko) - připlutí v 13:00, odplutí v 19:00
5. den: Santorini (Řecko) - připlutí v 14:00, odplutí v 20:30
6. den: Mykonos (Řecko) - připlutí v 08:00, odplutí v 17:00
7. den: Katakolon / Olympia (Řecko) - připlutí v 08:00, odplutí v 18:00
8. den: na moři
9. den: Benátky (Itálie) - příplutí v 09:00, večerní odjezd do ČR, den v Benátkách s individuálním programem 
10. den: Příjezd do ČR v ranních či dopoledních hodinách. Změny trasy vyhrazené


Ubytování: loď / jachta
Ubytování ve dvoulůžkových kajutách vnitřních, s oknem nebo s balkonem; v některých kajutách je možnost 1 – 2 přistýlek.
Vybavení: koupelna se sprchou a WC, klimatizace, satelitní TV, minibar, šatní skříň, kosmetický stolek, telefon, vysoušeč vlasů, trezor.

Stravování: plná penze
Snídaně, oběd i večeře o několika chodech se podávají v hlavních restauracích s obsluhou, během dne (kromě večeří) je zároveň k dispozici v samoobslužné restauraci široká nabídka jídel formou švédských stolů, specializované restaurace jsou za příplatek.

Nástup / Výstup

Autobusová doprava z ČR do Benátek Mestre a zpět:

Odjezd z Prahy, Benešova, Tábora, Č. Budějovic.
Svoz A: Beroun, Chomutov, Dobříš, Jihlava, Kladno, Kolín, Mladá Boleslav, Písek, Plzeň, Poděbrady, Příbram, Rokycany, Slaný, Soběslav, Tábor, Žebrák - příplatek 210 Kč
Svoz B: Brno - příplatek 260 Kč
Svoz C: Hr. Králové, Cheb, Jablonec n. N., Kaplice, K. Vary, Liberec, Louny, Most, Sokolov, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Prostějov, Sokolov, Teplice, Turnov, Ústí n. L., Vyškov - příplatek 320 Kč

O destinaci

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Technický průvodce v autobuse
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • Zabezpečený zavazadlový prostor
  • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
  • Striktně nekuřácké prostředí
  • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.