"https://ckvegatour.cz/"

Menu
Florencie a Pisa s koupáním u moře

Popis

Florencie – metropole italského Toskánska. Město, které se stalo kolébkou renesance a kulturním centrem severní Itálie. Na Seznamu světového dědictví UNESCO najdete Florencii od rok 1982.
A co zde můžete spatřit:
Santa Maria del Fiore – gotická katedrála toskánského typu s renesanční kopulí, stavba z let 1296 – 1436, téhož roku byla zasvěcena Evženem IV. Panně Marii. Roku 1478 byl v katedrále spáchán atentát na Medicejské. Katedrála je pátým největším chrámem na světě. Její délka je 153m a šířka 38m. Do dómu se vejde až 25.000 návštěvníků.
Giottova zvonice – dokončená roku 1359, čtvercová zvonice o stranách 14 metrů a výšce 84 metrů navržená Giottem di Bondone v gotickém stylu, ale některé její prvky (především výzdoba) jsou již renesanční.
Palazzo Vecchio – Starý palác, středověký opevněný palác v centru Florencie na náměstí signiore. Ve středověku byl využíván ústředními orgány městské republiky a úředníci zde mohli i přenocovat. Palác byl opevněn proti útokům ze strany vzbouřeného lidu. Dnes palác slouží jako radnice města Florencie.
Ponte Vecchio – proslulý most přes řeku Arno. Pochází z dílny architekta Neriho di Fioravante z roku 1345. Obchůdky po obou jeho stranách dodávají mostu osobitý ráz. Krámky zlatníků pochází z 16. století, původně se zde však nacházeli obchody řezníků. Uprostřed mostu se nachází malé prostranství s oblouky a výhledem na řeku a ostatní mosty. Je zde též kašna s pitnou vodou.
Nad obchůdky je umístěna chodba, postavená pro Cosima I., který chtěl mít bezpečný průchod z Palazzo Vecchio do
Palazzo Pitti – palác postavený pro bankéře Lucu Pittiho, jehož stavba započala v roce 1457. Později byl palác prodán rodině Medici (Medicejských)
Santa Maria Novela – hlavní městský chrám dominikánského řádu. Sídlo vyhnaných papežů po koncilu v Kostnici.
Casa di Dante - rodný dům Dante Alighieriho
Galleria dell´Accademia – zde najdete mimo jiné i slavný originál sochy Davida od Michelangela Buonarrotiho. Budova byla první akademií pro malířství v Evropě.
Galleria degli Uffizi – jedna z nejznámějších galerií na světě věnující se výtvarnému umění italské Florencie. Najdete zde díla například od Leonarda da Vinci, Michelangela Buonarroti, Rubense, Rembrandta, Giotta, Sandro Botticelliho a mnoha dalších.
Toto je jen slabý výčet toho co je ve Florencii k vidění.

Pisa - italské hlavní město provincie Pisa ležící na severozápadě země proslavené svou Šikmou věží na náměstí Piazza dei Miracoli (Náměstí zázraků).
Piazza dei Miracoli – náměstí v Pise, na kterém se nacházejí jedny z nejvýznamnějších památek. Na Seznamu světového dědictví UNESCO jej najdete od roku 1987.
Šikmá věž – dominanta Pisy. Stavba věže byla zahájena roku 1173, ale již roku 1174 se začala stavba naklánět. Chybou byly mělké základy stavby v měkké hornině. Zajímavostí je, že se původně nakláněla na druhou stranu. Stavitelé se rozhodli náklon eliminovat kameny, které pokládali na opačnou stranu, ale tím došlo opět ke změně váhy základu a vež se nakonec naklonila tak jak ji známe nyní. Stavba byla dokončena téměř 200 let po zahájení prací a to roku 1373. Nyní jsou do země zapuštěná ocelová lana, které základy upevňují.
Baptiserium – raně křesťanská stavba, která sloužila ke křtům.
Dóm Panny Marie Nanebevzaté – pětilodní románská bazilika, která byla postavena v letech 1063 – 1118 n. l..

Lucca – město založené Etrusky, které bylo v roce 180 př. n. l. dobyto Římany. Z tohoto období se zde zachovala pravidelná síť ulic a starověké fórum. Město se proslavilo hlavně zpracováním a barvením hedvábím. Roku 1328 se města zmocnil Ludvík Bavorský, který ale neměl na žold pro vojáky a proto jej prodal Janu Lucemburskému. Nějaký čas město spravoval i Karel IV. Roku 1805 Luccu daroval Napoleon své sestře. V roce 1860 se Lucca připojila k Itálii.
Pamětihodnosti města:
Amfiteátr – Piazza Anfiteatro původní amfiteátr byl obestavěn domy čímž vzniklo elipsovité náměstí
Hradby – velmi zachovalé městské hradby, které zachránily město před automobily
Dóm sv. Martina – románská katedrála z let 1196 – 1204 s mimořádně zdobenou fasádou
San Michele – kostel taktéž mimořádně zdobený

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

 • Luxusní 4* autobusy Mercedes-Benz a Setra řady 500 do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory EURO 6 a bezpečnostními systémy ABS, ESP, s aktivním brzdovým asistentem ABA3, asistentem udržování vozidla v jízdních pruzích SPA, adaptivním odstupovým tempomatem ART, asistentem upozorňujícím na únavu řidiče AtAs a s monitoringem tlaku v pneu TPMS
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení uniformovaní anglicky mluvící řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Profesionální průvodce v každém autobuse
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
 • Zabezpečený zavazadlový prostor
 • Striktně nekuřácké prostředí

Program

1. den Odjezd ve večerních hodinách z Prahy
2. den Dopoledne příjezd do Florencie, prohlídka úžasného města se spoustou památek, odpoledne individuální volno. Následně se přesuneme na ubytování.
3. den Dopoledne se přesuneme do Pisy, kde navštívíme památky na Piazza dei Miracoli. Poté přejedeme na prohlídku toskánského města Lucca. A následně se přesuneme na hotel, kde bude pro Vás připravená ochutnávka 3 místních vín a k tomu lehký snack (bruschetta, oříšky, brambůrky…).
4. den Po snídani se pojedeme na celý den koupat k moři na pláže Marina di Torre del Lago (možnost pronajmout si slunečníky a lehátka cca 15,- až 20,-E/den slunečník + 2 lehátka), čeká Vás individuální volno na koupání, procházky po pláži, posezení v restauracích, prostě podle Vaší nálady :). Po koupání ve večerních hodinách se neradi vypravíme na cestu zpět do ČR.
5. den V dopoledních hodinách návrat do ČR.

Cena zahrnuje

 • 1 místo v autobuse
 • 2 nocleh v 3* hotelu (dvoulůžkový pokoj)
 • 2 snídaně
 • 1 degustace místních vín
 • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku
 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
 • Průvodce znalý destinace (s plným výkladem v autobusu a omezeným po cestě)
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Lázeňskou taxu 1€ osoba / den 
 • Dopravu MHD 3€ / osoba 
 • Fakultativní služby (nepovinné vstupy do objektů)
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč / den
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj

Nástup / Výstup

Předběžné časy odjezdů:
Odjezd Praha: 18,00- příjezd do Florencie: 9:00h
Odjezd z Lucca: 19,00 - návrat Praha: cca 10:00h
Přesné časy budou upřesněny do týdne před nástupem na zájezd.

Odjezdová místa:
Praha
Beroun
Plzeň
Rozvadov / Svatá Kateřina