Odjezdová místa

Popis

Při této plavbě máte možnost navštívit známé národní parky Krka a Kornati, ale také známá kulturní centra zapsaná na seznamu UNESCO – Trogir, Šibenik a Zadar. Spojení přírody a kultury je ten nejlepší způsob jak Chorvatsko poznat opravdu do hloubky.

Pokud jste opravdoví cestovatelé, tahle trase je právě pro vás! Kombinace toho nejlepšího z chorvatské přírody a kultury. Stačí se je uvolnit a nechat posádku, aby se o vás starala. Během dne si můžete zaplavat, šnorchlovat, opalovat se a prozkoumat “podsvětí” jaderského moře. Ve večerních hodinách budete mít možnost najít dobré restaurace a historické památky.

Ať už se s námi vydáte na jakoukoliv plavbu s jakýmkoliv zaměřením, můžete se těšit na objevování nádherné, mnohdy nedotknuté krajiny chorvatského pobřeží. Země, která má více než 1.200 ostrovů se může pyšnit křišťálově čistou vodou, nádhernou scenérií a spousta přírodními úkazy. Zažijete koupání v opuštěných zátokách, výbornou chuť středomořské kuchyně a potápění při zastávkách na koupání. Na palubě budete mít možnost potkat lidi z celého světa a vytvořit si tak známosti a třeba se zase za rok na Jadran společně vrátit objevovat nová místa a destinace.

Kategorie A+: Nově postavené lodě s ocelovým trupem, klimatizovanými kajutami se sociálním zařízením, fénem a sejfem. Zahrnuje polopenzi (snídaně
a oběd s nápojem) a kapitánskou večeři, jednu prohlídku s průvodcem, denní úklid kajut, výměnu ručníků a ložního prádla uprostřed týdne.

Kategorie A: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s vlastní sprchou a WC (možnost třetího lůžka na vyžádání), klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou
bufetu a oběd složený ze tří chodů).

O servis na palubě se stará kapitán a námořníci, kuchaři a hotelová posádka. Počet členů posádky se liší od velikosti lodě, počtu hostů a kategorie lodě. Na palubě není výhradně jen česká klientela ani česky hovořící průvodce CK.

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery (za poplatek) z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří, a to za cenu 2 550,-Kč. V případě zájmu nás kontaktujte na info@ckvegatour.cz nebo na telefonu 242 447 270.

Program

SPLIT – ROGOZNICA – VODOPÁDY KRKA (Skradin) / ŠIBENIK / VODICE – KORNATI / SALI – ZADAR – ZLARIN – TROGIR – SPLIT

1. DEN (SOBOTA):
Odjezd z přístavu ve Splitu v 13:00 hodin. Oběd během plavby, při které se zastavím ne odpolední koupání v klidné zátoce. Přenocování v Rogoznici, malá vesnička, která nabízí mnoho restaurací a malých kaváren a mimo jiné zde můžete také ochutnat výborné proslulé víno Babić.

2. DEN (NEDĚLE): Během snídaně budeme pokračovat v naší cestě směrem k vodopádům Krka. Zde budeme objevovat krásy tohoto národního parku a malého přístavu Skradin a jejich výjimečné fauny a flory. Následuje oběd na lodi a krásný výhled z kaňonu řeky Krky při cestě do Šibeniku. Užijeme si volné odpoledne a volitelnou prohlídku tohoto historického města. Navštívíme pevnost nad městem a mnoho historických budov, jako je palác Foscolo (gotický styl) či barokní kostel Sv. Vavřince. Noc budeme trávit v oblíbeném a živém letovisku Vodice. Zde se můžete těšit na krásné terasy místních restaurací a kaváren, nebo se jen tak projít po nádherných plážích tohoto typického dalmatského města.

3. DEN (PONDĚLÍ): Dnes navštívíme oblast známého národního parku Kornati – bohatou na různé druhy ryb, ale také kulturní a historické pozůstatky. Uvidíme například historické pozůstatky staré Ilyrské tvrze, římské vily, starý křesťanský kostel Panny Marie a středověké pevnosti a osady, které přidávají k hodnotě místních ostrůvků. Kornati se skládají ze 140 ostrovů a útesů, některé z nich příkře sestupují do moře. Je to opravdu pozoruhodný úkaz (vstupné do NP Kornati se platí na místě, cca. 4 EUR/osoba). Přenocujeme v Sali na ostrově Dugi Otok.

4. DEN (ÚTERÝ): Ráno bude vyhrazeno ke koupání. V odpoledních hodinách připlujeme do Zadaru, kde strávíme dnešní noc v přístavu. Zde bude možnost připojit se na prohlídku města s anglicky mluvícím průvodcem. Po staletí bylo město Zadar metropolí Dalmácie a dnes slouží jako centrum regionu. Zadar je město bohaté na monumentální dědictví světového významu viditelné na každém kroku i dnes: Románské Forum, které je datováno do 1. stol. našeho letopočtu, kostel Sv. Donáta (9. stol.) – nejznámější středověká bazilika a symbol města, mohutné hradby s reprezentativní Přístavní a Pevninskou bránou (16. stol.), mnoho paláců, vil a jiných kamenných budov. Město je plné skvělých restaurací nacházejících se přímo ve středu města vedle historických monumentů. Zajímavé jsou také mořské varhany a tzv. „Pozdrav slunci“ – speciální instalace osvětlení. V Zadaru je údajně také nejkrásnější západ Slunce.

5. DEN (STŘEDA): Dnes se vydáme zpět podél dalmatského pobřeží. Čeká nás zastávka na koupání v jedné z krásných a opuštěných zátok. Přenocování na ostrově a vesničce Zlarin.

6. DEN (ČTVRTEK): Po snídani vyplujeme dál se zastávkou na koupání v zátoce. Po obědě doplujeme do starobylého dalmatského města Trogir (zde byl nalezen řecký reliéf ze 4. století). Trogir je někdy označován jako „mini Benátky“, nebo plovoucí městské muzeum, a to díky mistrovské architektuře všude kolem.

7. DEN (PÁTEK): Vydáme se zpět na Splitskou riviéru s celodenním plaváním po cestě. Zastávka v zátoce ostrova Čiovo (spojený s Trogirem skrze most). Později odpoledne budeme pokračovat směrem k poslednímu přístavu v itineráři a zároveň si vychutnáme jedinečný pohled na Splitskou riviéru. Budete mít možnost připojit se na volitelnou prohlídku Splitu s anglicky mluvící průvodcem. Split je město pod ochranou UNESCO a nabízí spoustu historických kulturních památek s nádechem tisíce let staré krásy. Zde bude také možnost připojit se na prohlídku města a Diokleciánova paláce. Přenocování ve Splitu.

8. DEN (SOBOTA): Časná snídaně a čas rozloučit se s posádkou a nově vytvořenými přáteli.

Cena zahrnuje

 • plavba 7 nocí s polopenzí (snídaně a tříchodový oběd)
 • 1l vody denně
A+ kategorie navíc zahrnuje:
 • kapitánskou večeři
 • prohlídku Zadaru s průvodcem
 • denní servis v kajutách
 • výměnu ručníků a ložního prádla

Cena nezahrnuje

 • TURISTICKÉ TAXY A PŘÍSTAVNÍ POPLATKY – platí se na místě: 40 EUR /osoba/ týden
 • Fakultativní výlety
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 30,- Kč / den

O destinaci

Chorvatské ekonomice dominuje turistický ruch, který vytváří až 20 % celkového HDP země. V roce 2011 byl roční příjem z turistiky odhadován na 6,61 miliardy EUR. V roce 2015 do země přijelo přes 13 milionů zahraničních turistů, nejvíce Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrtém místě jsou Češi, kterých přijelo přes 739 000.[7] Po Slovensku je tak Chorvatsko nejnavštěvovanější evropskou zemí českými turisty. V letním období proto česká média poskytují informační servis o cestách do Chorvatska[8], v samotném Chorvatsku je možné poslouchat stanici Českého rozhlasu Radiožurnál a chorvatské policii přijíždí pomáhat i čeští policisté[9].

Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija, která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. Další střediska postupně vyrostla po celé délce pobřeží. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik nebo Rijeka.

Zajímavé je například město Pula nacházející se v jižním cípu poloostrova Istrie. Nachází se zde totiž jeden z nejznámějších a nejvyhlášenějších amfiteátrů po římském Koloseu. Další navštěvované turistické město je Trogir, malebné městečko nedaleko Splitu je zařazené mezi mezinárodní kulturní dědictví UNESCO. K vidění jsou zde zbytky z dob antiky, na jejichž pozůstatcích vyrostly středověké budovy. Je zde pevnost s obranou věží ze 14. století, katedrála svatého Vavřince z 13. století, knížecí palác nebo renezanční radnice.

Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera, zapsaný mezi památky světového dědictví UNESCO a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Technický průvodce v autobuse
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
 • Zabezpečený zavazadlový prostor
 • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
 • Striktně nekuřácké prostředí
 • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.