Objevování jižního Jadranu (KL2)

Last Minute od 11 990 Kč
Odjezdová místa
Strava Polopenze

Plavba za „perlou Jadranu“ – Dubrovníkem, při které navštívíme známá místa, jako například slunný ostrov Hvar, jednu ze světoznámých vinařských oblastí – Tstenik na poloostrově Pelješac či známou a rušnou Makarskou riviéru s hlavním centrem Makarska.

Vše, co budete potřebovat k této plavbě je pár triček, plavky a můžete se vydat na sedm ...

Popis

Plavba za „perlou Jadranu“ – Dubrovníkem, při které navštívíme známá místa, jako například slunný ostrov Hvar, jednu ze světoznámých vinařských oblastí – Tstenik na poloostrově Pelješac či známou a rušnou Makarskou riviéru s hlavním centrem Makarska.

Vše, co budete potřebovat k této plavbě je pár triček, plavky a můžete se vydat na sedm nezapomenutelných dní plavbou severním Jadranem od jednoho ostrova na druhý. Uvolněte se a nechte kapitána a jeho posádku (především kuchaře) postarat se o vás. Během dne si můžete zaplavat, šnorchlovat, opalovat se a prozkoumat jadranské moře. Večery máte volné k tomu, abyste našli výbornou restauraci či objevovat staré kostelíky a jiné historické památky.

Ať už se s námi vydáte na jakoukoliv plavbu s jakýmkoliv zaměřením, můžete se těšit na objevování nádherné, mnohdy nedotknuté krajiny chorvatského pobřeží. Země, která má více než 1.200 ostrovů se může pyšnit křišťálově čistou vodou, nádhernou scenérií a spousta přírodními úkazy. Zažijete koupání v opuštěných zátokách, výbornou chuť středomořské kuchyně a potápění při zastávkách na koupání. Na palubě budete mít možnost potkat lidi z celého světa a vytvořit si tak známosti a třeba se zase za rok na Jadran společně vrátit objevovat nová místa a destinace.

Kategorie A+: Nově postavené lodě s ocelovým trupem, klimatizovanými kajutami se sociálním zařízením, fénem a sejfem. Zahrnuje polopenzi (snídaně a oběd s nápojem) a kapitánskou večeři, jednu prohlídku s průvodcem, denní úklid kajut, výměnu ručníků a ložního prádla uprostřed týdne.

Kategorie A: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s vlastní sprchou a WC (možnost třetího lůžka na vyžádání), klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou bufetu a oběd složený ze tří chodů).

Kategorie B: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s umyvadlem, společné sprchy a toalety, klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou bufetu a oběd složený ze tří chodů).

O servis na palubě se stará kapitán a námořníci, kuchaři a hotelová posádka. Počet členů posádky se liší od velikosti lodě, počtu hostů a kategorie lodě. Na palubě není výhradně jen česká klientela ani česky hovořící průvodce CK. 

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery (za poplatek) z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří, a to za cenu 2 550,-Kč. V případě zájmu nás kontaktujte na info@ckvegatour.cz nebo na telefonu 242 447 270.

Program

SPLIT – MAKARSKA – MLJET – DUBROVNIK – TRSTENIK – KORČULA – HVAR – (Bol) SPLIT

1. DEN (SOBOTA): V 13:00 vyplutí z přístavu ve Splitu směrem do Makarske. Plavba kolem dalmatského pobřeží a zároveň uvítací oběd. Odpoledne koupání na jedné z nádherných pláží. Zde se také odvážné povahy můžou připojit na volitelnou jízdu na raftech či zip-line u řeky Cetina. Pokud se rozhodnete pro tyto exkurze, s lodí se opět potkáte večer v Makarske. Přenocování v přístavu v Makarske, kde narazíte na živou promenádu, ale také nádherné stavby a kostelíky.

2. DEN (NEDĚLE): Brzy ráno vyplujeme směrem k ostrovu Mljet se zastávkou na poloostrově Pelješac na osvěžující koupání. Odpoledne navštívíme slaná jezera v národním parku Mljet a užijeme slunce, moře a klid tohoto ostrova. Uprostřed velkého jezera můžete navštívit klášter a kostel Panny Marie na ostrůvku, nebo si půjčit kolo a udělat si vyjížďku kolem těchto úžasných jezer. Přenocujeme v přístavu Pomena nebo Polača.

3. DEN (PONDĚLÍ): Po snídani vyplujeme směrem k Dubrovníku, jednoho z hlavních bodů této plavby. Užijeme si krásnou přírodu během cesty k „perle Jadranu“. Po připlutí do Dubrovníku, kde budete mít možnost individuální prohlídky, nebo se připojit na organizovanou prohlídku s průvodcem a poté na volitelnou jízdu lanovkou na horu Srď s nádherným výhledem na staré město. Udělejte si procházku po Stradunu, promenádě uvnitř městských hradeb. Doporučujeme také procházku po 1 940 metrů dlouhých hradbách. Přenocování v přístavu tohoto magického města.

4. DEN (ÚTERÝ): Později ráno vyplujeme směrem k ostrovu Šipan nebo do malého městečka Trstenik na poloostrově Pelješac, kde budeme mít možnost koupání a strávíme zde také noc. Budete mít možnost navštívit místní vinařství a poté si užijete kapitánskou večeři na palubě lodi.

5. DEN (STŘEDA): Po snídani odjezd na ostrov Korčula, místa narození známého cestovatele Marka Pola. Vychutnáme si oběd na lodi v zátoce blízko Korčuly. Odpoledne přejedeme do přístavu, kde budeme nocovat. Město je obklopeno starobylými zdmi, které jsou dobře zachovalé a jejich vznik sahá až do 13. století. Budete mít možnost využít volitelnou prohlídku města či ochutnat víno v místním vinařství před večeří v jedné z početných přímořských restauracích či pivnicích.

6. DEN (ČTVRTEK): Brzký ranní odjezd k Paklenným ostrovům na oběd a koupání a následná volitelná prohlídka města Hvar, které leží na stejnojmenném ostrově, který je nejdelší na Jadranu. Zde objevíme renesanční katedrálu s původní věží, ale také nejstarší komunitní divadlo v Evropě, založeno roku 1612. Hvar nabízí bohatou zábavu, jedny z nejlepších restaurací a barů v Chorvatsku, které jsou otevřeny dlouho do noci. Přenocování ve městě Hvar.

7. DEN (PÁTEK): Naši další zastávkou bude ostrov Brač. Ke koupání navštívíme nejznámější pláž v Dalmácii – Zlatni Rat blízko letoviska Bol (kamínky na této pláži se přesouvají ze strany na stranu podle větru a vln a tím neustále mění tvar). Bol je typická rybářská vesnice, která se proměnila v oblíbené turistické centrum. Po obědě se vydáme na cestu zpět do Splitu, kde je plánována poslední noc. Po cestě se ještě zastavíme na koupání v jedné z mnoha zátok na ostrově Brač a poté si užijeme výhled na Splitskou riviéru. Po příjezdu do Splitu bude možné se připojit na volitelnou prohlídku s průvodcem po městě, které je na seznamu UNESCO. Objevíme tak hojnost římské architektury v čele s Diokleciánovým palácem.

8. DEN (SOBOTA): Brzká snídaně, po které nastane čas k rozloučení s posádkou a dalšími přáteli, které jsme si díky plavbě vytvořili. Budeme se těšit na další setkání na Jadranu.

Cena zahrnuje

 • plavba 7 nocí s polopenzí (snídaně a tříchodový oběd) 
 • 1l vody denně 
 • A+ kategorie navíc zahrnuje: kapitánskou večeři prohlídku Dubrovníku s průvodcem denní servis v kajutách výměnu ručníků a ložního prádla

Cena nezahrnuje

 • TURISTICKÉ TAXY A PŘÍSTAVNÍ POPLATKY – platí se na místě: 40 EUR /osoba/ týden

O destinaci

Chorvatské ekonomice dominuje turistický ruch, který vytváří až 20 % celkového HDP země. V roce 2011 byl roční příjem z turistiky odhadován na 6,61 miliardy EUR. V roce 2015 do země přijelo přes 13 milionů zahraničních turistů, nejvíce Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrtém místě jsou Češi, kterých přijelo přes 739 000.[7] Po Slovensku je tak Chorvatsko nejnavštěvovanější evropskou zemí českými turisty. V letním období proto česká média poskytují informační servis o cestách do Chorvatska[8], v samotném Chorvatsku je možné poslouchat stanici Českého rozhlasu Radiožurnál a chorvatské policii přijíždí pomáhat i čeští policisté[9].

Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija, která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. Další střediska postupně vyrostla po celé délce pobřeží. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik nebo Rijeka.

Zajímavé je například město Pula nacházející se v jižním cípu poloostrova Istrie. Nachází se zde totiž jeden z nejznámějších a nejvyhlášenějších amfiteátrů po římském Koloseu. Další navštěvované turistické město je Trogir, malebné městečko nedaleko Splitu je zařazené mezi mezinárodní kulturní dědictví UNESCO. K vidění jsou zde zbytky z dob antiky, na jejichž pozůstatcích vyrostly středověké budovy. Je zde pevnost s obranou věží ze 14. století, katedrála svatého Vavřince z 13. století, knížecí palác nebo renezanční radnice.

Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera, zapsaný mezi památky světového dědictví UNESCO a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Technický průvodce v autobuse
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
 • Zabezpečený zavazadlový prostor
 • Káva, studené i teplé nápoje během cesty
 • Striktně nekuřácké prostředí
 • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou na palubě našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.