Odjezdová místa

Popis

Pokud jste opravdoví cestovatelé, tahle trase je právě pro vás! Právě zde se vydáte mimo „vyšlapané cesty“. Z Omiše můžete raftovat po řece Cetina, navštívíte nejvzdálenější obydlený ostrov v Chorvatsku – Lastovo a budeme objevovat zelenou a modrou jeskyni u ostrova Vis.

Pokud jste opravdoví cestovatelé, tahle trase je právě pro vás! Protože právě zde se vydáme mimo “vyšlapané cesty”. Stačí se je uvolnit a nechat posádku, aby se o vás starala. Během dne si můžete zaplavat, šnorchlovat, opalovat se a prozkoumat “podsvětí” jaderského moře. Ve večerních hodinách budete mít možnost najít dobré restaurace a historické památky.

Ať už se s námi vydáte na jakoukoliv plavbu s jakýmkoliv zaměřením, můžete se těšit na objevování nádherné, mnohdy nedotknuté krajiny chorvatského pobřeží. Země, která má více než 1.200 ostrovů se může pyšnit křišťálově čistou vodou, nádhernou scenérií a spousta přírodními úkazy. Zažijete koupání v opuštěných zátokách, výbornou chuť středomořské kuchyně a potápění při zastávkách na koupání. Na palubě budete mít možnost potkat lidi z celého světa a vytvořit si tak známosti a třeba se zase za rok na Jadran společně vrátit objevovat nová místa a destinace.

Kategorie A+: Nově postavené lodě s ocelovým trupem, klimatizovanými kajutami se sociálním zařízením, fénem a sejfem. Zahrnuje polopenzi (snídaně a oběd s nápojem) a kapitánskou večeři, jednu prohlídku s průvodcem, denní úklid kajut, výměnu ručníků a ložního prádla uprostřed týdne.

Kategorie A: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s vlastní sprchou a WC (možnost třetího lůžka na vyžádání), klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou bufetu a oběd složený ze tří chodů).

O servis na palubě se stará kapitán a námořníci, kuchaři a hotelová posádka. Počet členů posádky se liší od velikosti lodě, počtu hostů a kategorie lodě. Na palubě není výhradně jen česká klientela ani česky hovořící průvodce CK.

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery (za poplatek) z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří, a to za cenu 2 550,-Kč. V případě zájmu nás kontaktujte na info@ckvegatour.cz nebo na telefonu 242 447 270.

Program

1. DEN (SOBOTA): Odjezd ze Splitu v 13:00, kdy se taktéž podává oběd. Po cestě následuje zastávka na koupání, poté pokračujeme dál do Omiše či Pučišće na ostrově Brač. Omiš je malebné městečko obklopené strmými skalnatými horskými útesy, kde se řeka Cetina vlévá do Jaderského moře. Zde můžete zažít rafting nebo Cetina zipline. Dále pak můžete vyšplhat na starou pevnost nad městem, zahrát si volejbal na pláži nebo se jednoduše projít starým městem a objevit dlouhou historii pomocí mnoha památek. Pučišća je typické středomořské městečko, které se nachází na severní straně ostrova Brač uvnitř hlubokého zálivu. Je to kolébka světově známého kamene z ostrova Brač. Je zde možnost navštívit místo, kde se kámen zpracovává. Vychutnejte si domácí jídlo, víno a olivový olej. Přenocování v přístavu Pučišća nebo Omiš.

2. DEN (NEDĚLE): V době, kdy se probudíte a vyjdete na palubu, bude Omiš/Pučišća již za námi. Po ranním koupání v křišťálově čistém moři poplujeme na Korčulu, rodiště Marka Pola. Oběd bude podáván buď na špičce poloostrova Pelješac (blízko Lovište) nebo v klidné zátoce Kneža na Korčule. Odpoledne připlujeme do samotného města Korčula a budeme mít možnost si ho prohlédnout. Podle legendy byla Korčula nalezena trojským hrdinou Anthenorem ve 12. století př.n.l. Na tomto ostrově můžete najít spoustu legend, příběhů a památek, víc než kdekoliv jinde. Ve večerních hodinách doporučujeme navštívit některou z četných hospůdek nebo si vychutnat nádherný výhled z městských zdí. Přenocování v městě Korčula.

3. DEN (PONDĚLÍ): Před další jízdou doporučujeme krátkou procházku na trh ve městě Korčula, kde si můžete nakoupit čerstvé ovoce a další dobroty. Poté budeme s naší plavbou pokračovat směrem k ostrovu Lastovo, nejvzdálenějšímu obydlenému ostrovu v Dalmácii, který Římané nazývali císařským ostrovem (poplatek cca. 5 EUR za vstup do přírodního parku Lastovo). Zakotvíme v přístavu Ulbi a poté bude možnost návštěvy CHKO a také největší město na ostrově – Lastovo. Ostrov je obklopen menšími ostrůvky se spousta odlehlými zátokami, které jsou vhodné pro plavání a šnorchlováni. Ostrov je také známý pro mnoho malých kostelů a domů s neobvykle tvarovanými komíny. Přenocování v Lastovo.

4. DEN (ÚTERÝ): Brzy ráno odjezd směrem k ostrovu Vis, který byl pro turisty dlouho dobu uzavřen, jelikož byl díky své výborné geografické poloze užíván jako vojenská základna pro námořnictvo. Vzhledem k této delší izolaci má ostrov zvláštní a zajímavý nádech. Poblíž Visu je malý ostrůvek Ravnik, kde se nachází známá Zelená jeskyně, která byla takto pojmenována díky zvláštnímu světlu, které se odráží v moři přes otvor v horní částí jeskyně. Po krátké zastávce na plavání a v závislosti na povětrnostních podmínkách se vydáme dál do města Komiža nebo Vis na nocování. Komiža je typické středomořské město na západní části ostrova, které se rozvíjelo díky rybolovu. Užijte si procházku úzkými uličkami či lenošení na jedné z oblázkových pláží lemovanou prameny čerstvé vody, které se táhnou podél celé východní strany zálivu Komiža. Město Vis se nachází na severní straně ostrov. Zde máte možnost navštívit pozůstatky římských lázní, samotné město, nebo se projít po krásné promenádě podél pobřeží.

5. DEN (STŘEDA): Brzy ráno poplujeme k ostrůvku Biševo a navštívíme Modrou jeskyni, nádherný přírodní jev. Jelikož někdy může být počasí opravdu nepředvídatelné, možnost návštěvy bude záviset na těchto podmínkách, ale včas budete o návštěvě informováni posádkou lodi. Vstupné do Modré jeskyně se platí na místě (cena cca. 9 EUR/osoba). Pokračujeme směrem do městečka Stari Grad na ostrově Hvar, nejslunnější jadranský ostrov. Budeme mít volné odpoledne na prohlídku městečka. Slavný Stari Grad je jedno z nejstarších měst Chorvatska a vlastní nejzachovalejší ukázku starověkého řeckého systému zemědělství. Spolu se starým městem je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

6. DEN (ČTVRTEK): Po snídani nás čeká plavba na nádherný ostrov Brač do oblíbeného letoviska Bol. Zastavíme se na plavání u jedné z nejslavnějších pláží v Chorvatsku – Zlatni Rat (oblázková pláž, která mění svůj tvar v závislosti na působení větru a vln). Bol je typické rybářské město, které se postupem času přeměnilo na oblíbenou turistickou destinaci. V tomto městečku také strávíme následující noc. Budete mít možnost vychutnat si vynikající čerství ryby, místní vína a další pochoutky tohoto ostrova. K večeru si můžete vychutnat krásný pohled na moře procházku po promenádě. Můžete si také udělat výlet na nejvyšší horu dalmatských ostrovů Vidovu Goru, ať už pěšky, nebo výjezdem na skútru a poté si vychutnat velkolepý výhled na Bol a okolí.

7. DEN (PÁTEK): Poslední den budeme trávit většinou relaxačně a koupáním v různých tichých zátokách ostrova Brač. Pozdě odpoledne připlujeme do Splitu, druhého největšího města Chorvatska a hlavního města regionu Dalmácie. Split je město pod ochranou UNESCO a nabízí spoustu historických kulturních památek s nádechem tisíce let staré krásy. Zde bude také možnost připojit se na prohlídku města a Diokleciánova paláce.

8. DEN (SOBOTA): Časná snídaně a čas rozloučit se s posádkou a nově vytvořenými přáteli.

Cena zahrnuje

 • plavba 7 nocí s polopenzí (snídaně a tříchodový oběd)
 • 1l vody denně
A+ kategorie navíc zahrnuje:
 • kapitánskou večeři
 • prohlídku Zadaru s průvodcem
 • denní servis v kajutách
 • výměnu ručníků a ložního prádla

Cena nezahrnuje

 • TURISTICKÉ TAXY A PŘÍSTAVNÍ POPLATKY – platí se na místě: 40 EUR /osoba/ týden
 • Fakultativní výlety
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 30,- Kč / den

O destinaci

Chorvatské ekonomice dominuje turistický ruch, který vytváří až 20 % celkového HDP země. V roce 2011 byl roční příjem z turistiky odhadován na 6,61 miliardy EUR. V roce 2015 do země přijelo přes 13 milionů zahraničních turistů, nejvíce Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrtém místě jsou Češi, kterých přijelo přes 739 000.[7] Po Slovensku je tak Chorvatsko nejnavštěvovanější evropskou zemí českými turisty. V letním období proto česká média poskytují informační servis o cestách do Chorvatska[8], v samotném Chorvatsku je možné poslouchat stanici Českého rozhlasu Radiožurnál a chorvatské policii přijíždí pomáhat i čeští policisté[9].

Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija, která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. Další střediska postupně vyrostla po celé délce pobřeží. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik nebo Rijeka.

Zajímavé je například město Pula nacházející se v jižním cípu poloostrova Istrie. Nachází se zde totiž jeden z nejznámějších a nejvyhlášenějších amfiteátrů po římském Koloseu. Další navštěvované turistické město je Trogir, malebné městečko nedaleko Splitu je zařazené mezi mezinárodní kulturní dědictví UNESCO. K vidění jsou zde zbytky z dob antiky, na jejichž pozůstatcích vyrostly středověké budovy. Je zde pevnost s obranou věží ze 14. století, katedrála svatého Vavřince z 13. století, knížecí palác nebo renezanční radnice.

Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera, zapsaný mezi památky světového dědictví UNESCO a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Technický průvodce v autobuse
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
 • Zabezpečený zavazadlový prostor
 • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
 • Striktně nekuřácké prostředí
 • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.