Do Belgie za poznáním i čokoládou

First Minute od 7 690 Kč
Destinace
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Ideální příležitost seznámit se blíže s jednou z nejvýznamnějších evropských metropolí, s Bruselem. Jelikož je sídlem NATO a mnoha dalších významných institucí Evropské unie, bývá často označován jako „hlavní město Evropy“. Navštívíte poslední místo bitvy napoleonských válek a město diamantů - Antverpy. Projedete se tramvají podél pobřeží, jejíž ...

Popis

Ideální příležitost seznámit se blíže s jednou z nejvýznamnějších evropských metropolí, s Bruselem. Jelikož je sídlem NATO a mnoha dalších významných institucí Evropské unie, bývá často označován jako „hlavní město Evropy“. Navštívíte poslední místo bitvy napoleonských válek a město diamantů - Antverpy. Projedete se tramvají podél pobřeží, jejíž trať je dlouhá 68 km a poslední den se můžete těšit na návštěvu pivovaru Stella Artois.
Begie je známá též svojí gastronomií. Ochutnat s námi můžete lahodné vafle, voňavé hranolky, nebo v puse se rozplývající belgické pralinky.

Program

1.den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den: Dopoledne příjezd do Bruselu. Uvidíme například katedrálu sv. Michala, náměstí Grand Place se středověkou radnici, čůrajícího chlapečka Manneken-Pis, královský palác a královská muzea. Odpoledne návštěva největšího návštěvnického parlamentního centra v Evropě. Poté přesun prostřednictvím MHD k Atomiu. Následuje individuální volno, které můžete využít k prohlídce interiéru, anebo k návštěvě nedalekého parku miniatur Mini – Europe. Večer odjezd na ubytování.

3.den: Dopoledne návštěva památníku bitvy u Waterloo. Poté odjezd do Rubensova města – Antverpy, kterému se říká „Jeruzalém západu“. Zde si prohlédnete náměstí Grote Markt s renesanční radnicí. Dále uvidíte katedrálu Panny Marie s obrazy od Rubense a samozřejmě také dům, kde mistr žil. Odjezd na ubytování.

4.den: Dopoledne příjezd do Gentu, kde si hrad Gravensteen a katedrálu sv. Bavona. Poté přejedete do města De Panne, zde nasednete na nejdelší tramvajovou linkou na světě délce 68 km, projedete podél písečných dun a pláží mezi hranicemi s Francií a Nizozemskem a dojede až do přístavu Oostende, největších belgických lázní. Zde navštívíte lázeňskou kolonádu, prohlédnete si královskou rezidenci a pevnost Fort Napoleon. Přejezd na ubytování.

5.den: Po snídani odjezd do Lovaně, kde nás čeká exkurze v pivovaru Stella Artois, pocházejícího z roku 1366. Poté prohlídka historického centra s radnicí, která je jednou z nejkrásnějších staveb pozdní brabantské gotiky, gotickým kostelem Sv. Petra a kostel Sv. Michala a Katolickou univerzitu. Poté odjezd do Lutychu, kde si prohlédnete katedrálu sv. Pavla, Valonskou královskou operu, palác knížecích arcibiskupů a historické schodištěm Montagne de Bueren vedoucím k městské citadele. V podvečer odjezd do ČR.

6.den: Příjezd do ČR v ranních hodinách

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Pobytovou taxu 9€
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění

Orientační ceny vstupného:
Atomium 12 €
Mini-Europe 11,40 €
Waterloo 5 €
Rubensův dům 10 euro
MHD cca 10 €
Tramvaj Kusttram 3€

Nástup / Výstup

PRAHA – 17:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 17:45 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 18:30 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 20:00 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

BRUSEL

Navštivte s námi Belgii, jejíž hlavním městem je Brusel. Ten je sídlem mnoha institucí, například Evropské komise, Rady Evropské unie, nebo NATO. Neoficiálně je proto označován za „hlavní město Evropy“.
Náměstí Grand-Place je historickým jádrem města a bývá považováno za nejpůvabnější náměstí na světě. Dominantou tohoto náměstí je radnice, postavená v gotickém slohu, z 15. století, s věží vysokou 96m, na které je umístěna socha svatého Michaela, patrona Bruselu.

Manneken-Pis je soška čůrajícího chlapečka, která je symbolem hlavního města. Dále s námi navštivte Královský palác nebo třeba Bruselský park.

Za zmínku stojí ATOMIUM – model krystalové mřížky železa, zvětšený 165 miliardkrát. Jedná se o ocelovo-hliníkovou stavbu, tvořící devět velkých koulí o průměru osmnáct metrů, vážící 200 tun, spojeny jsou dvaadvaceti chodbami. Stavba se stala atrakcí v roce 1958 na výstavě Expo, po skončení výstavy měla být stavba zbourána, město však stavbu odkoupilo.

Jako poslední z mnoha zajímavých atrakcí v Bruselu zmíníme zábavní park miniatur – MINI-EUROPE. Zde naleznete asi 350 modelů evropských známých budov, ty jsou v poměru 1:25. K vidění jsou budovy dohromady z více než 80 měst a jsou umístěny na ploše 24 000 m2. K vidění jsou miniatury například ze zemí jako Belgie, Dánsko, Finko, Itálie a mnoha dalších.

BRUGGY

Město, které bývá nazýváno „Benátky severu“. Nachází se asi 90 km od Bruselu. Historické centrum je zapsané do Seznamu světového dědictví UNESCO, od roku 2000. Kromě překrásné středověké, převážně gotické architektury je možné plout po kanálech, podobně, jako je tomu v Benátkách. Plavba je oblíbenou turistickou atrakcí.

ANTVERPY

Bohaté město umění, diamantů a mody. Navštivte s námi město diamantů, kde se tento průmysl začal rozvíjet již v 16. století a zabývá se jím dodnes. Naleznete zde více než 1500 obchodů s diamanty. Město je bohaté nejen na tyto drahé kameny, ale také na umění, však tu žil slavný malíř Peter Paul Rubens, z jehož děl zde můžete obdivovat například „vztyčení kříže“ nebo „nanebevzetí Panny Marie ve stejnojmenné katedrále.

Antverpám se díky tomuto umělci nazývá „Rubensovo město“. Někdy se ale setkáte i s pojmenováním „Jeruzalém západu“ a to díky židům, kteří zde mají od 16. století velkou komunitu.

GASTONOMIE

Když se řekne „Belgická gastronomie“, každého nejspíš jako první napadnou Belgické pralinky, a není se čemu divit. Vždyť počátky výroby můžeme hledat již v 17. století. V Belgii existuje více než 2000 velkých i malých čokoládoven. Ze sladkého bychom neměli přehlížet ani další dobroty, jako třeba výtečné vafle, prodávané na ulici, servírované například s cukrem, strouhanou čokoládou, nebo šlehačkou.
Za zmínku stojí také belgické pivo, jehož nejznámější značkou je Hoegaarden.

Velmi oblíbenou celosvětovou pochoutkou jsou hranolky, které mají pravděpodobně svůj původ právě v Belgii. První zmínky jsou již z 18. století. Jsou zde většinou podávané v papírovém kornoutu s mnoha různými omáčkami.

Z hlavních jídel ochutnejte například Bruselskou specialitu Stoemp, tvoří jí šťouchané brambory, nebo bramborová kaše s vařenou zeleninou. K tomu se podává opečená klobása, nebo uzené maso.
Národním jídlem je Waterzooi – nejlépe bychom toto jídlo přirovnali k polévce, připravené z vaječného žloutku, smetany a zeleninového vývaru. Dříve se jednalo o výhradně rybí jídlo, dnes se připravuje třeba i z kuřecího masa.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Technický průvodce v autobuse
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • Zabezpečený zavazadlový prostor
  • Káva, studené i teplé nápoje během cesty
  • Striktně nekuřácké prostředí
  • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou na palubě našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.