Bruggy se zastávkou v Bruselu

Last Minute od 1 690 Kč
Destinace
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Navštivte s námi město, které navozuje pocit, že se v něm zastavil čas. Naleznete tu kamenné budovy pocházející ze středověku, malebná zákoutí a kanály, které uhranuly i Winstonu Churchillovi.

Jako má Paříž Eiffelovu věž, Řím Koloseum, Pisa šikmou věž nebo Londýn Big Ben, tak má Brusel svůj symbol, kterým je Atomium představující zvětšený ...

Popis

Navštivte s námi město, které navozuje pocit, že se v něm zastavil čas. Naleznete tu kamenné budovy pocházející ze středověku, malebná zákoutí a kanály, které uhranuly i Winstonu Churchillovi.

Jako má Paříž Eiffelovu věž, Řím Koloseum, Pisa šikmou věž nebo Londýn Big Ben, tak má Brusel svůj symbol, kterým je Atomium představující zvětšený model molekuly, v jehož nejvyšší kouli se nachází panoramatická restaurace.

Chybět nesmí ani gastronomický požitek v podobě čokoládové pralinky, vafle nebo piva, které má mnohdy až bizarní příchuť.

Program

Dopoledne příjezd do města Bruggy, kde navštívíte historické náměstí Markts pyšnící se barevnými štítovými domy. Dále navštívíte náměstí Burg s bazilikou Svaté krve, která dostala svůj název podle nejposvátnější relikvie, která se uvnitř nachází – ampule, která údajně obsahuje kapky Ježíšovy krve a vody. Dále uvidíte Justiční palác Gerechtshof, gotickou radnici Stadhuis nebo věž 83 metrů vysokou věž Belfried, odkud je nádherný výhled na celé město. Chybět nebude ani návštěva gotického kostela Panny Marie, které ukrývá Michelangelovo sousoší Madony s dítětem. Případní zájemci mohou navštívit muzeum čokolády, hranolek nebo absolvovat romantickou plavbu po kanálech. V podvečerních hodinách přejezd do Bruselu, krátká prohlídka města s průvodcem a následný odjezd do ČR.

Cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu
• 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
• Služby průvodce

Cena nezahrnuje

• Vstupy do objektů
• Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 30,- Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA - 19:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 19:45 ČERPACÍ STANICE OMV
PLZEŇ - 20:30 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 21:30 ČERPACÍ STANICE MOL, SVATÁ KATEŘINA

O destinaci

BRUSEL

Navštivte s námi Belgii, jejíž hlavním městem je Brusel. Ten je sídlem mnoha institucí, například Evropské komise, Rady Evropské unie, nebo NATO. Neoficiálně je proto označován za „hlavní město Evropy“.
Náměstí Grand-Place je historickým jádrem města a bývá považováno za nejpůvabnější náměstí na světě. Dominantou tohoto náměstí je radnice, postavená v gotickém slohu, z 15. století, s věží vysokou 96m, na které je umístěna socha svatého Michaela, patrona Bruselu.

Manneken-Pis je soška čůrajícího chlapečka, která je symbolem hlavního města. Dále s námi navštivte Královský palác nebo třeba Bruselský park.

Za zmínku stojí ATOMIUM – model krystalové mřížky železa, zvětšený 165 miliardkrát. Jedná se o ocelovo-hliníkovou stavbu, tvořící devět velkých koulí o průměru osmnáct metrů, vážící 200 tun, spojeny jsou dvaadvaceti chodbami. Stavba se stala atrakcí v roce 1958 na výstavě Expo, po skončení výstavy měla být stavba zbourána, město však stavbu odkoupilo.

Jako poslední z mnoha zajímavých atrakcí v Bruselu zmíníme zábavní park miniatur – MINI-EUROPE. Zde naleznete asi 350 modelů evropských známých budov, ty jsou v poměru 1:25. K vidění jsou budovy dohromady z více než 80 měst a jsou umístěny na ploše 24 000 m2. K vidění jsou miniatury například ze zemí jako Belgie, Dánsko, Finko, Itálie a mnoha dalších.

BRUGGY

Město, které bývá nazýváno „Benátky severu“. Nachází se asi 90 km od Bruselu. Historické centrum je zapsané do Seznamu světového dědictví UNESCO, od roku 2000. Kromě překrásné středověké, převážně gotické architektury je možné plout po kanálech, podobně, jako je tomu v Benátkách. Plavba je oblíbenou turistickou atrakcí.

ANTVERPY

Bohaté město umění, diamantů a mody. Navštivte s námi město diamantů, kde se tento průmysl začal rozvíjet již v 16. století a zabývá se jím dodnes. Naleznete zde více než 1500 obchodů s diamanty. Město je bohaté nejen na tyto drahé kameny, ale také na umění, však tu žil slavný malíř Peter Paul Rubens, z jehož děl zde můžete obdivovat například „vztyčení kříže“ nebo „nanebevzetí Panny Marie ve stejnojmenné katedrále.

Antverpám se díky tomuto umělci nazývá „Rubensovo město“. Někdy se ale setkáte i s pojmenováním „Jeruzalém západu“ a to díky židům, kteří zde mají od 16. století velkou komunitu.

GASTONOMIE

Když se řekne „Belgická gastronomie“, každého nejspíš jako první napadnou Belgické pralinky, a není se čemu divit. Vždyť počátky výroby můžeme hledat již v 17. století. V Belgii existuje více než 2000 velkých i malých čokoládoven. Ze sladkého bychom neměli přehlížet ani další dobroty, jako třeba výtečné vafle, prodávané na ulici, servírované například s cukrem, strouhanou čokoládou, nebo šlehačkou.
Za zmínku stojí také belgické pivo, jehož nejznámější značkou je Hoegaarden.

Velmi oblíbenou celosvětovou pochoutkou jsou hranolky, které mají pravděpodobně svůj původ právě v Belgii. První zmínky jsou již z 18. století. Jsou zde většinou podávané v papírovém kornoutu s mnoha různými omáčkami.

Z hlavních jídel ochutnejte například Bruselskou specialitu Stoemp, tvoří jí šťouchané brambory, nebo bramborová kaše s vařenou zeleninou. K tomu se podává opečená klobása, nebo uzené maso.
Národním jídlem je Waterzooi – nejlépe bychom toto jídlo přirovnali k polévce, připravené z vaječného žloutku, smetany a zeleninového vývaru. Dříve se jednalo o výhradně rybí jídlo, dnes se připravuje třeba i z kuřecího masa.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Technický průvodce v autobuse
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • Zabezpečený zavazadlový prostor
  • Káva, studené i teplé nápoje během cesty
  • Striktně nekuřácké prostředí
  • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou na palubě našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.